Zdrowie

Zioła – idealne dla każdego

Fitoterapia, czyli leczenie przy pomocy ziół, staje się coraz popularniejsze. Nic dziwnego – możemy dzięki nim osiągnąć niewyobrażalne skutki, w zupełnie naturalny sposób. Zioła posiadają wiele właściwości zdrowotnych, pomagają łagodzić skutki różnych schorzeń czy dolegliwości. Obecnie każda apteka posiada w swojej ofercie ich szeroki wybór. Warto, by znalazły się w naszej domowej apteczce.

Różne formy przyjmowania ziół

W aptekach znajdziemy zioła w różnych formach, zaczynając od popularnych mieszanek do parzenia, przez tabletki czy cukierki, po wyciągi, soki, ekstrakty i nalewki. Niektóre z nich, o niezbyt ciekawym smaku, łatwiej będzie przyjąć w formie tabletek, inne będą wspaniale nadawać się na różne napary. Szeroki wybór pozwala każdemu na wybranie formy, która najbardziej mu odpowiada. Oprócz ziół do spożycia, znajdziemy także takie, które można dodać do kąpieli, czy stosować jako kosmetyki.

Prosto z natury

Zioła – jako rośliny, są w pełni naturalne, nie powodują uczuleń, alergii, zatruć czy innych skutków ubocznych przy odpowiednim ich przyjmowaniu. Mają łagodne działanie, nie zawierają toksyn czy chemicznych dodatków. Są za to łatwo dostępne – w każdej aptece znajdziemy ich szeroki asortyment. Możemy wybierać spośród ziół rosnących w Polsce, popularnych i stosowanych od lat, jak i tych bardziej egzotycznych, rzadziej używanych. Na opakowaniach zazwyczaj znajdziemy informacje o tym, z jakimi schorzeniami mogą pomóc dane rośliny.

Część z ziół (https://www.apteka-rozana.eu/ziola-i-herbatki.html) używamy na co dzień w kuchni, nie wiedząc nawet o ich prozdrowotnym działaniu. Zależnie od pory roku, warto wzbogacać nasze posiłki o konkretne przyprawy, które wzbogacą ich smak, ale także będą działały przeciwchorobowo czy profilaktycznie. Niektóre z ziół możemy łatwo wyhodować w domu, ponieważ nie są ciężkie w uprawie, czy znaleźć w lasach, na polach lub łąkach.

Zioła są idealnym uzupełnieniem zdrowej diety, pomogą przy różnych dolegliwościach, warto zapoznać się z ich leczniczą siłą. Należy jednak pamiętać o ich rozważnym stosowaniu – przy regularnym przyjmowaniu ziół, należy skonsultować się z lekarzem. Część z nich nie jest zalecana przy różnych schorzeniach, czy w połączeniu z danymi lekami. Niektóre spożywane w nadmiarze również mogą mieć niepożądane konsekwencje.

Apteka Różana

Warto też przeczytać: