Zdrowie

Zalety stosowania odżywek białkowych

To jedna z najpopularniejszych grup odżywek, po które sięgają sportowcy oraz osoby, które regularnie uprawiają jakąś aktywność fizyczną. Generalnie, segment białkowych odżywek to niesamowicie rozbudowana kategoria i można się o tym przekonać odwiedzając dowolny internetowy czy stacjonarny sklep, który zajmuje się właśnie odżywkami i suplementami. Przez wiele osób, szczególnie przez profesjonalistów, najlepszym rozwiązaniem w tej kategorii odżywek są tak zwane odżywki na bazie białka serwatki.

Konteksty dla stosowania są bardzo różne, bo wykorzystuje się je zarówno jako wsparcie przy budowaniu silnej tkanki mięśniowej. Albo – z drugiej strony do redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej. Proces redukcji tkanki tłuszczowej jest niezwykle ważny, nie tylko u osób trenujących coś wyczynowo. Jest ważny generalnie – jeżeli już mówimy o konkretnych krokach w kierunku osiągnięcia idealnej sylwetki, trzeba będzie powiedzieć jasno, że będziemy mieli do czynienia z bardzo wieloma profitami. Przejdźmy jednak do korzyści, które wiążą się bezpośrednio z wykorzystywaniem w swojej suplementacji białkowych odżywek. Jeśli ktoś nie rusza się zbyt intensywnie, swobodną dawką będzie 1 gram na kilogram masy ciała. Tkanka mięśniowa nie jest bowiem jakoś mocno obciążana i dochodzi do niewielkich lub nie dochodzi wcale, do jej uszkodzeń czy wzrostu. Inaczej jest u sportowców, którzy mają znacznie większe zapotrzebowanie, nawet do 4-5 gramów białka na każdy kilogram masy ciała . Jeśli chodzi o dwa podstawowe warianty odżywek w przybieraniu na masę, korzystamy z: białka serwetkowego, które było wspomniane wyżej. Szybko nieprzyswajana.

Dlatego też idealnie będzie się nadawać do stosowania rano oraz po treningu. Tam, gdzie jest konieczne by szybko wyrównać białkowe niedobory. Kazeina z kolei stopniowo uwalnia aminokwasy do mięśniowej tkanki. Wchłania się nawet kilka godzin, doskonała do wykorzystywania na noc, gdzie jak wiadomo mamy do czynienia z wolniejszą pracą metabolizmu. W połączeniu te dwie odżywki będą doskonałe dla tych osób, które na przykład nie mamy czasu na zjedzenie posiłku w warunkach pracy zawodowej. Wiadomo, że w kontekście takich rozwiązań czasem trzeba dobrze wykombinować by zastąpić klasyczny posiłek bez szkody dla naszego organizmu.

Warto też przeczytać: