Zdrowie

Wiele odżywek białkowych – jak wybrać tę odpowiednią?

Wystarczy zerknąć na asortyment dowolnego sklepu z odżywkami aby przekonać się, ze mamy do czynienia z bardzo dużym i rozbudowanym, zróżnicowanym segmentem białkowych preparatów. Generalnie, w związku z tym, że jest ich bardzo sporo, trzeba się naprawdę mocno nakombinować, by wybrać tę optymalnie wpływającą na to, czego szukamy. Jest mnóstwo samych wariantów, ale też warianty pochodzące od różnych producentów. Naprawdę mamy tu z czego wybierać, ponieważ to zdecydowanie jeden z najbardziej obszernych sektorów w całym bogatym świecie odżywek. Są różne kryteria, według których ludzie dobierają dla siebie ten produkt. Co więcej, niektórzy nie patrząc na parametry, sięgają po konkretny wariant ze względu na zaufanie do konkretnej marki.

Nie ma się co dziwić, w dobie konsumpcjonizmu przywiązanie do poszczególnych brandów ma ogromny wpływ na kształt zakupowych decyzji. Dodatkowo warto też zaznaczyć, że mamy do czynienia z technicznymi rzeczami, na które trzeba zwrócić uwagę w kontekście zakupu takiej odżywki. Na pewno trzeba zwrócić uwagę na skład. Wybierać należy takie warianty, które nie mają modyfikowanych genetycznie związków, które nie przekładają się pozytywnie na funkcjonowanie organizmu. Poza tym ważna jest ogromnie zawartość aminokwasów w danym preparacie. Powinien to być cały szereg tych związków. Czyli – na przykład – izoleucyna, walina, lizyna, treonina i wiele innych. To aminokwasy, których obecność jest niezbędna, bo organizm człowieka nie ma zdolności ich wytwarzania, trzeba więc dostarczać ich do organizmu razem ze spożywanymi pokarmami.

Niesamowicie istotne jest też to, w jaki sposób konkretna odżywka się przyswaja. Gdy mamy do czynienia z redukcją, najkorzystniej będzie postawić na białko w formie serwatkowej. Przez wzgląd na szybki wchłanianie i pomoc w spalaniu tkanki tłuszczowej w organizmie. Jeżeli natomiast celem samym w sobie jest budowa tkanki mięśniowej, masy – trzeba będzie postawić na kazeinę. Ewentualnie jeszcze można postawić na rozwiązania, które łączą w sobie te dwa warianty. Jeśli jesteśmy nowicjuszami w temacie, bardzo dobrym rozwiązaniem będzie konsultacja przed pierwszym zakupem. Można albo zapytać się kogoś doświadczonego, kto chodzi na siłownię w naszej rodzinie czy w gronie znajomych. Ewentualnie też, taką konsultację będzie można załatwić sobie w dowolnym sensownym sklepie z suplementami.

Warto zaznaczyć, że dzięki temu, będziemy w stanie nie tylko dowiedzieć się czegoś więcej na temat białek, ale także i innych odżywek. Warto się nad tym zastanowić zanim ktoś podejmie pochopną i bezsensowna, nieprzemyślaną decyzję. A potem będzie nagle wielkie zdziwienie, że nie ma efektów.

Warto też przeczytać: