uroda

Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej

Każdy z nas chce być piękny i młody. Jednak czas nieubłaganie mija, a nasze ciało każdego dnia starzeje się coraz bardziej. Skóra przestaje być tak jędrna, jak kiedyś, pojawiają się zmarszczki i niechciany tłuszcz. Medycyna estetyczna zajmuje się hamowaniem i odwracaniem procesów starzenia skóry. Jakie są najpopularniejsze zabiegi?

Botoks – sposób na młodą twarz

Zmarszczki pojawiające się na twarzy są nieuchronnymi konsekwencjami naszego starzenia się. Jednocześnie pamiętamy o tym, jak nasza twarz wyglądała kiedyś. Chcemy do tego wrócić i wtedy sięgamy po botoks. 

Zabieg polega na wygładzeniu zmarszczek takich jak: kurze łapki wokół oczu, czy lwia zmarszczka między brwiami. (https://cmeik.pl/oferta/mezoterapia/) Botoks to tak naprawdę jad kiełbasiany (a dokładniej toksyna botulinowa). Chociaż substancja w warunkach naturalnych uznawana jest za truciznę, to w odpowiednich ilościach ma pozytywne właściwości. Wstrzyknięta pod skórę sprawia, że wybrane mięśnie są paraliżowane. W ten sposób zmarszczki zostają wygładzone.

Wyraźny efekt pojawia się po 14 dniach od zabiegu i utrzymuje się  od pół roku nawet do 10 miesięcy. Po tym czasie toksyna botulinowa słabnie i zabieg należy powtórzyć.

Nici liftingujące – alternatywa dla tradycyjnych metod

Za pomocą nici liftingujących sprawny lekarz medycyny estetycznej jest w stanie napiąć i wymodelować skórę twarzy pacjenta. To skuteczna metoda do usuwania niechcianych fałd podbródka, pomarszczonej skóry, opadających brwi czy wiotkiej tkanki.

Zabieg polega na zaimplementowaniu nici liftingujących (wykonanych zazwyczaj z kwasu glikolowego i polimlekowego) w wybrane miejsca twarzy. Nici mają długość około 5 – 10 cm.  Cała procedura odbywa się pod znieczuleniem punktowym, dlatego jest bezbolesna. Zabieg trwa godzinę. 

Efekt jest niemal natychmiastowy i utrzymuje się do momentu, aż nici zostaną całkowicie wchłonięte, czyli przez jakieś 18 miesięcy. Nie zaleca się tego zabiegu kobietom w ciąży i karmiącym piersią oraz osobom cierpiącym na zaburzenia krzepliwości krwi.

Cmeik

Warto też przeczytać: