uroda

Mezoterapia jednym z zabiegów medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna jest coraz bardziej popularna. Oferowane są różnorodne zabiegi, a wśród nich jest mezoterapia. Chociaż nazwa brzmi zagadkowo to sam zabieg zagadkowy wcale nie jest. Znane są mezoterapia igłowa lub mikroigłowa. Specjalnym urządzeniem przywracany jest promienny wygląd cery. Poza tym redukowane są odstępy oraz cellulit. Kiedyś za pomocą mezoterapii leczono łysienie plackowate czy łuszczycę. Były to bardzo popularne zabiegi, które doskonale się sprawdzały. Dzisiaj jednak króluje dbałość  o cerę. Zabieg jest łatwy, bezbolesny i niedrogi.

Dla kogo jest mezoterapia?

Osoby mające zmęczoną, szarą cerę koniecznie powinny wybrać się na taki zabieg. Wiek nie jest przeciwwskazaniem, ale na pewno nie jest to zabieg dla nastolatek. 

Kto nie może korzystać z mezoterapii?

Mezoterapii nie mogą poddać się osoby cierpiące na:

* infekcje skórne

* nowotwory

* ciążę

* cukrzycę

* stosujące leki zmniejszające krzepliwość krwi

* mające skłonność do tworzenia się blizn.

Takie osoby nie mogą sobie pozwolić na mezoterapię. Jednak pozostałe mogą z niej na pewno korzystać.

Mezoterapię (https://cmeik.pl/portfolio-item/mezoterapia-beziglowa/ przeprowadza się za pomocą specjalnej strzykawki z igłą, rollera lub pistoletu do tego celu przeznaczonego. Zabieg trwa ok. godziny, należy stosować go seriami, co pewien czas, ponieważ jeden zabieg nie będzie efektywny. Przez dwa dni po zabiegu nie należy się opalać, nie zaleca się także sauny czy basenu. Twarzy po zabiegu nie wolno wycierać szorstkimi ręcznikami. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta: cera jest lekko podrażniona i nie należy dostarczać jej negatywnych bodźców. Profesjonalna kosmetyczka dobrze wykona zabieg, ale w domu można mieć mezoroller i za jego pomocą wykonać ten zabieg. Nie będzie to jednak to samo, co u kosmetyczki. Lepiej uważać i stosować taki zabieg w profesjonalnym salonie. Dobrze jest wykonać cztery zabiegi co dwa tygodnie, to na pewno jest zalecana częstotliwość dla osoby, która wcześniej nie miała kontaktu z takimi zabiegami na twarz. Później zaleca się jeden zabieg co dwa miesiące. 

https://cmeik.pl

Warto też przeczytać: