Zdrowie

Herbata sypana – co to takiego?

Herbaty otaczają nas dziś ze wszystkich stron. Przechodząc obok półek sklepowych w popularnym supermarkecie, mamy prawdziwe bogactwo wyboru. Kolorowe opakowania wręcz proszą, aby je kupić. Pozostaje tylko pytanie ile wspólnego z prawdziwym aromatycznym herbacianym naparem, mają saszetki wypełnione sproszkowanymi liśćmi? Właśnie w tej chwili warto zastanowić się nad pojęciem – „herbata sypana„. Co to takiego i czy warto jest, zainwestować troszkę więcej w jej zakup?

Herbata sypana – niezastąpiony smak i aromat

Jak powszechnie wiadomo, herbata sypana znacznie przewyższa susz zamknięty w torebkach i saszetkach. Herbata ekspresowa kusi niską ceną, łatwością i szybkością zaparzania, jednak wyjątkowe doznania smakowe mogą nam zapewnić tylko wolno parzone suszone liście wsypywane bezpośrednio do kubka. Zaglądając do papierowych torebek, w których rzekomo zamknięte są liście z drzewa herbacianego, możemy się srogo rozczarować. W większości przypadków zawartość saszetek to po prostu pył. Herbata sypana to gwarancja jakości. Kupując produkt, widzimy prawdziwy susz, liście czy owoce. Taki napój to nie tylko radość powolnego delektowania się każdym łykiem, ale również szereg korzyści zdrowotnych. Zielona herbata ma zbawienny wpływ na ludzki organizm.

  • Chroni przed nowotworami
  • Pomaga w redukcji zbędnych kilogramów
  • Dba o prawidłowe ciśnienie
  • Hamuje procesy starzenia
  • Pozytywnie wpływa na zęby i dziąsła

Oczywiście herbata sypana to nie tylko wersja zielona. Wielu zwolenników ma także herbata czarna. Według opinii jej spożywanie również może przynieść efekty w postaci poprawy zdrowia i wyglądu. Zwolennicy naparu twierdzą, że świetnie zastępuje on kawę dzięki efektowi pobudzenia. Niezależnie od rodzaju, nie ulega wątpliwości, że herbata sypana pod wieloma  względami przewyższa ekspresową. Oczywiście nie znaczy to wcale, że wersja „torebkowa” jest całkowicie pozbawiona zalet. Dla osób, które nie są stanie poświęcać zbyt wiele czasu na skomplikowany proces parzenia liści, saszetki są idealnym rozwiązaniem. 

Przy wsrpółpracy: CzasnaHerbate

Warto też przeczytać: