Publikacje

Herbata Earl Grey – jakie ma właściwości?

Earl Grey to jedna spośród najpopularniejszych czarnych herbat na świecie, obok jakiej nie sposób przejść obojętnie. Jednym służy jako wczesna radość do śniadania, odmiennym jako dodatek do popołudniowego relaksu, natomiast też pozostali nałogowo piją ją podczas wypełniania firmowych obowiązków. Jej pasjonaci lubią ją za niepowtarzalne wartości prozdrowotne, jednak przede wszystkim za niezwykły smak oraz zapach, w jakim ostatecznie zakochujemy się wszyscy.

Sposób parzenia

Herbata Earl Grey to trunek, jaki dobrze nawadnia własny system oraz nie wypłukuje z niego żadnych ważnych składników i minerałów, szczególnie gdy parzymy ją średnio od 3 do 5 minut, wodą o temperaturze 95 stopni. Odpowiednio zaparzona herbata wyróżnia się pianką na przestrzeni i dobrym zapachem pozbawionym goryczkowego smaku. Wydawać by się mogło, iż jeśli Earl Grey samo w sobie ma cytrynowy posmak to nie należy jej łączyć z różnymi dodatkami. Nic bardziej błędnego. Herbata dobrze łączy się z plasterkiem cytryny, odrobiną mleka lub łyżką cukru waniliowego.

Wartości herbaty Earl Grey

Herbata Earl Grey nie jedynie dobrze pachnie, jednak także ma szereg prozdrowotnych wartości. Jej zapach wzmacnia oraz funkcjonuje relaksująco. To zatem doskonały trunek po ciężkim oraz stresującym dniu. W czarnej herbacie wiele jest katechin, więc przeciwutleniaczy, natomiast te mają niezwykle korzystny wpływ na system. Unieszkodliwiają wolne rodniki oraz ograniczają zagrożenie rozwoju choroby serca. Kubek gorącej herbaty Earl Grey pomoże także pokonać pierwsze symptomy zaziębienia, natomiast obecny w liściach fluor zabezpieczy zęby przed próchnicą.

Herbata Earl Grey niezwykle wielokrotnie uważana jest za najlepszy sposób na naprawę humoru. Należałoby też nadmienić o tymże, iż herbata Earl Grey ma multum przeciwutleniaczy, jakie zabezpieczają nas przed dolegliwościami nowotworowymi. Eksperci zalecają, by regularnie o poranku wypić jedną filiżankę herbaty Earl Grey, zamiast kawy. Jest to niewątpliwie najlepszy sposób na poprawienie własnego nastroju o poranku i na daniu dla siebie odpowiedniego zastrzyku kofeiny.

Wspomaga stratę wagi

Ułatwienie w osiągnięciu zgrabniejszej figury, pochodzi z zawartości w herbacie wyciągu z cytrusa — bergamotki (naprawdę pomarańczy bergamota). Badacze tłumaczą jej oddziaływanie tymże, iż dzięki bergamotce kalorie zamieniane są w energię dla mięśni, wytwarzane są w efekcie naturalnych mechanizmów przemiany materii. Niewątpliwie sama herbata, zagryzana ciastkami z czekolady, żadnego rezultatu odchudzającego nie da, tymczasem podczas diety to odpowiednia opcja na pozbycie się kilogramów.