Zdrowie

Czy słyszałeś o herbacie jaśminowej?

Herbata z jaśminu to rodzaj herbaty pachnącej aromatem kwiatów jaśminowca. Zazwyczaj przygotowuje się ją na bazie herbaty zielonej, ale czasami używa się do tego celu herbaty czarnej lub białej. Herbatę jaśminową zwykle przygotowuje się z liści herbaty zielonej, dlatego ma ona wiele takich samych zalet zdrowotnych, jak herbata zielona. Herbata z jaśminu to niezwykle zdrowa herbata –  jest bogata w przeciwutleniacze i wiąże się z wieloma imponującymi korzyściami zdrowotnymi. Na przykład picie herbaty jaśminowej może obniżyć ryzyko chorób serca, pogorszenia stanu psychicznego i niektórych nowotworów. Może także pomóc w utracie wagi, poprawić stan zdrowia jamy ustnej i usprawnić pracę mózgu. Co najlepsze, herbata ta jest pyszna i łatwo ją dodać do diety. Spróbuj dodać ją do swojej diety, aby czerpać z niej imponujące korzyści zdrowotne.

Sposoby aromatyzowania herbaty jaśminowej

Tradycyjna zielona herbata jaśminowa jest zbierana, przerabiana na herbatę zieloną, przechowywana do czasu zbiorów kwiatów jaśminu, a następnie aromatyzowana w trakcie wielodniowego procesu. Herbata może być aromatyzowana jaśminem na dwa sposoby. W przypadku bardziej pracochłonnej i kosztownej metody świeże kwiaty jaśminu umieszcza się na tacy pod tkaną tacą z liśćmi herbaty w ciepłym pomieszczeniu. Kwiaty jaśminu są często wymieniane, co wiąże się z dużymi kosztami, aby nadać herbacie eteryczny, lekki aromat i smak. Następnie herbata jest suszona i pakowana w celu sprzedaży. W drugiej, tańszej metodzie parzenia zielonej herbaty jaśminowej z prawdziwymi kwiatami jaśminu, resztki zwiędłych kwiatów z pierwszego procesu miesza się z liśćmi zielonej herbaty, pozostawia, by nadały jej zapach, a następnie oddziela od herbaty przed jej wysuszeniem i zapakowaniem. Czasami kilka kwiatów jaśminu pozostaje w herbacie w momencie sprzedaży.

Zalety spożywania herbaty jaśminowej

Utrata wagi może być trudna, dlatego dodatkowe wsparcie może mieć ogromne znaczenie. Wykazano, że herbata jaśminowa, dzięki zawartości liści zielonej herbaty, pomaga w utracie wagi poprzez przyspieszenie metabolizmu. Szybszy metabolizm oznacza, że organizm może szybciej przetwarzać składniki odżywcze i makroelementy (takie jak tłuszcz i białko), co prowadzi do utraty wagi. Herbata jaśminowa zawiera duże ilości przeciwutleniaczy, które pomagają eliminować wolne rodniki w organizmie. Wolne rodniki są powodowane przez zanieczyszczenia w żywności i środowisku i mogą powodować nieprawidłowości w komórkach, które powiązano z chorobami neurologicznymi i nowotworami. Jedną z najsilniejszych i najprostszych korzyści zdrowotnych herbaty jaśminowej jest jej zachwycający aromat. Nastrój zależy w dużej mierze od stanu pięciu zmysłów, a herbata jaśminowa działa bezpośrednio na dwa z nich, poprawiając nastrój i zwiększając odprężenie.

Warto też przeczytać: